WOKÓŁ NAS

Nasz hotel oprócz doskonałych warunków do odbycia konferencji i narad jest również bardzo dobrym punktem wypadowym do podziwiania urokliwych miejsc w dolinie rzeki Pilicy. W niewielkiej (do 15 min) odległości od hotelu możemy znaleźć wiele ciekawych i godnych zwiedzenia miejsc. Są to między innymi:

 

Zalew Sulejowski – utworzony w latach 70-tych jest jednym z największych zbiorników w środkowej Polsce. Stanowi świetne miejsce dla wypoczynku i rekreacji. Szeroko rozlewające się spiętrzone wody Pilicy pozwalają na uprawianie sportów wodnych, a jego urokliwe zatoczki, urozmaicona linia brzegowa i wszechobecny spokój pozwalają wspaniale wypocząć po tygodniu pracy.

Więcej…

 

Spała i lasy spalskie – chyba wszystkim znana miejscowość wypoczynkowa. Od 130 lat jej walory są doceniane zarówno przez koronowane głowy jak i zwykłych turystów, a także przez sportowców. Ciekawymi obiektami na terenie Spały są drewniany kościółek w stylu polskim, wieża ciśnień z początku XX w. i znajdujący się w centrum miejscowości park w stylu angielskim z licznymi pomnikami przyrody. Symbolem Spały jest żeliwny żubr naturalnej wielkości stojący w parku. Miejscowość gości trzy cykliczne imprezy o ogólnopolskim charakterze: Dożynki PrezydenckieHubertusa Spalskiego oraz Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła.

Więcej o Spale

 

Kościół Św. Idziego w Inowłodzu – kościół romański wzniesiony na wysokiej, nadpilicznej skarpie, z której rozpościera się przepiękny widok na dolinę Pilicy. Został wybudowany na przełomie XI i XII w. i zachowuje klasyczny romański wygląd. Ciekawostką może być fakt, że jest często wykorzystywany przez nowożeńców jako plener do sesji fotograficznych.
 Więcej…

 

Skansen Rzeki Pilicy – prezentuje ciekawe przykłady dawnego budownictwa drewnianego z dorzecza Pilicy, jak również sukcesywnie powiększaną kolekcję militariów z czasów II wojny światowej. W skansenie nie tylko zobaczycie perły architektury, ale także spotkacie się z pasją ludzi, którzy stworzyli i prowadzą muzeum.
Więcej o Skansenie

 

Rezerwat „Niebieskie Źródła” - rezerwat przyrody nieożywionej o wybitnych walorach krajobrazowych, położony w dolinie Pilicy, na prawym brzegu rzeki, w południowo wschodniej części miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Są to wywierzyska krasowe jedne z najciekawszych zjawisk krasowych w Europie.  woda przybierająca niebiesko-błękitno-zieloną barwę. Dodatkowo uroku wywierzyskom nadają pulsujące gejzery z piasku wyrzucanego przez źródlaną wodę.

Więcej o Niebieskich Źródłach

 

Ponadto polecamy Waszej uwadze inne interesujące miejsca w okolicy Tomaszowa:

 

Dla naszych gości organizujemy wycieczki autokarowe z przewodnikiem do wymienionych miejsc. Jesteśmy również w stanie zorganizować wycieczkę zgodnie z życzeniem klienta do wybranych przez niego miejsc i obiektów.